Arany Tünde vagyok, 25 éve kaptam az első – analóg – hallókészülékemet.
1998-tól szerencsés fordulat történt az életemben. Az SZTE ÁOK Fül-orr-gége Klinika Audiológiáján kezdtem dolgozni, ahol Dr. Szabados Éva klinikai főorvosnő vett a szárnyai alá, ezzel gyökeresen megváltozott a nagyothallásomhoz és a hallókészülékhez való viszonyom.
Állapotom fokozatosan romlott, hallókészülék nélkül a beszédértésem nem volt megfelelő. Ezért a saját rehabilitációmmal is foglalkoznom kellett: magamon kísérleteztem, számos hallókészüléket kipróbálhattam. Segítő kezet kaptam a főorvosnőtől, aki végtelen türelemmel magyarázta el, hogyan fogom egyre sikeresebben használni a hallókészüléket. Sokat tanultam a pácienseimtől, akik megnyíltak nekem és feltárták a mindennapos küzdelmet a jobb hallásért. 1999-ben rendkívüli változás volt a digitális hallókészülékek megjelenése, mert ezzel sokkal optimálisabb beszédértést és zajszint csökkentést tapasztaltam. A hallókészülék a saját részemmé vált, sikerült megbarátkoznom vele.
Munkavégzés mellett 2000-2003-ig az SZTE-n tanultam, három szakterületet érintettek a tanulmányaim: fül-orr-gégészet és audiológia, neurológia és szemészet.
Fokozatosan megtanultam a szakmát: a betegvizsgálatok mellett a hallókészülékek kiválasztását, beállítását és a betegek folyamatos gondozását.
Hitvallásom az, hogy a páciensem a sorstársam, ugyanolyan küzdelmek várnak rá, mint egykoron rám. Feladatom az, hogy kiváló hallásélmény megtapasztalásához, jobb életminőség eléréséhez segítsem a hozzánk fordulókat.
A Tünde Hallásgondozóval egy új fejezetet nyitottunk a minőségi hallásgondozás területén. A betegellátás, a rehabilitáció sikerességéért én felelek. Társam, Gizi is hallókészülék viselő, jó szívvel, emberséggel istápolja a pácienseinket.
Vajda Gizella vagyok, 3 gyermek édesanyja. 3 gyermekem közül kettő hallássérült, ők hallókészüléket viselnek, akárcsak én.
Diplomámat terület- és területfejlesztésből szereztem, majd ugyanebben a témakörben doktoráltam is a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi - és Informatikai Karán.
Közben idegenforgalmi menedzser, majd európai uniós projektmenedzser képesítéseket végeztem. Munkahelyeimen 15 évig foglalkoztam stratégiai tervezéssel, projekt menedzsmenttel, majd környezetvédelmi.beszerzési- és közbeszerzési tenderekkel. Munkáim során mindig igyekeztem azokat a kapcsolatokat keresni, ahol másoknak segíthettem. Sokszor kaptam "letolást", mert túl empatikus voltam.
Amikor nyilvánvalóvá vált, hogy hallókészüléket kell viselnem, akkor elkezdtem érdeklődni a hallással kapcsolatos dolgok iránt. Ezt az érdeklődést felerősítette, amikor a kislányomról, majd pár évvel később a kisebbik fiamról is kiderült, hogy hallássérültek. Tündével való találkozás megpecsételte a sorsomat: mélyen magával ragadott a belőle áradó szeretet, megértés, amellyel a betegek felé fordult. Éreztem, hogy ezt szeretném csinálni: segíteni másoknak, a sorstársainknak. Amikor már körvonalazódott a Tünde Hallásgondozó gondolata, akkor elvégeztem a gyógyászati segédeszköz forgalmazó képzést, amelyet folyamatosan új ismeretekkel bővítek. Jelenleg gyakorló audiológusként dolgozom , illetve a Tünde Hallásgondozó gazdasági vezetéséért felelek.