Híd az SNI-s és az ép egyetemi hallgatók között: SANSZ
Az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ SANSZ programjának egyik kiemelt célja, hogy hidat képezzen a fogyatékkal élő, speciális képzési igényű hallgatók és az oktatók, valamint az ép hallgatók között. A program a látássérült, hallássérült, mozgássérült, autista és a tanulási zavarral küzdő hallgatókat érinti.
Nagyon fontos, hogy az ép hallgatók testközelből ismerjék meg fogyatékossággal élő társaikat, személyes történetüket, az őket érintő kihívásokat, a segítés lehetőségeit, helyes módjait. Ennek érdekében különböző érzékenyítő programokon lehetőség nyílik a látássérült, hallássérült, mozgássérült és "diszes" hallgatókkal való személyes találkozásra.
A Tünde Hallásgondozó a hallássérültekhez kapcsolódó szakmai, érzékenyítési feladatokat látja el. A Tünde Hallásgondozónak rendkívül jó és szoros a kapcsolata az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központtal, az esélyegyenlőségi referenssel és a szakmai vezetővel is.
Az együttműködés keretében hallásgondozónk térítésmentesen:
- végzi a hallgatók hallásvizsgálatát
- állítja be az egyetemi hallgatók készülékeit
- végzi az aktuális kontrollvizsgálatokat
- javaslatot tesz hallásjavító eszközre, kommunikációt segítő külső eszközre
- készséggel áll a hallgatók rendelkezésére minden hallással, értéssel kapcsolatos kérdés, probléma esetén.
Arany Tünde, audiológus, tapasztalati szakértő mindig szeretettel, nyitott szívvel fogadja a hozzá forduló, segítséget igénylő hallgatókat.
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja." - Albert Einstein
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges